Dnes na tému: PENIAZE

Každá z nás máme rôzny zoznam priorít, ale PENIAZE sú pre slušný život na tejto planéte potrebné. Platíme už pomaly za všetko.

Rada by som s vami zdieľala niekoľko dôležitých informácií, ktoré som sa dozvedela.
Viete prečo úspešní ľudia patria medzi najbohatších na tejto planéte – napríklad herci a režiséri? Títo ľudia pochopili, že nič nemá väčšiu hodnotu ako oni sami a rozhodli sa ju predávať.

Čo to má spoločné s opatrovaním? Je dobré si uvedomiť, že pri tejto práci je to presne o tom istom – predávame samé seba a vlastnú hodnotu.

Ako ste na tom pri určovaní ceny za vlastnú prácu? Tie, ktoré sa správajú k sebe láskyplne a s úctou vedia, že nebudú robiť ani pod cenu, ani v neprimeraných podmienkach. Nie som z toho nadšená, že veľa žien si toto neuvedomuje a tým sa narúša meno nás všetkých Opatrovateliek.

Možno by bolo dobre, keby sa každá z nás nad týmto zamyslela a určite by sa zmenil aj pohľad z druhej strany. Je nás čoraz viac a v rodinkách budú určite za kvalitné služby platiť, aj keď si niektoré z nás myslia, že nie, že ony nemajú to ŠŤASTIE. Stačí odstrániť príčiny a zmenia sa aj dôsledky. Čo vy na to?

Viac na túto tému si prečítajte v článku: Kedy sa ešte oplatí robiť v zahraničí a kedy už nie?

Marta Kluchová
Som virtuálna asistentka a opatrovateľka v domácom prostredí. Milujem moju rodina a malého synka, ktorého som dostala do daru v pokročilom veku. Niekoľko rokov som pracovala ako opatrovateľka seniorov v Nemecku a Rakúsku a preto dôverne poznám starosti aj radosti turnusových opatrovateliek. Mám rada cestovanie, knihy, písanie... Som zberateľka príbehov - hlavne opatrovateľských. Nemám rada stereotyp, zmena je pre mňa život, prijímam výzvy na vzdory strachu a som vďačná za každý nový deň. Som autorkou eBooku SOM OPATROVATEĽKA- Dva životy jednej ženy a eBooku MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY , a tiež knihy DENNÍK OPATROVATEĽKY . Baví ma inšpirovať ľudí k tomu, aby sa nebáli prekračovať vlastné hranice. Viac o mne sa dozviete tu >>
Komentáre