Neviete ako začať? Tak sa do toho oprite!

NEVIETE AKO ZAČAŤ?

Tak sa do toho oprite!

To znamená postaviť sa k príležitosti otvorene. Keď budete otvorení a budete ochotní prijať všetko, čo je s tým spojené – bez prísľubu úspechu a bez očakávaní, môžete začať bez strachu. Nič viac len začnite! Namiesto toho, aby ste uvažovali, sedeli a plánovali, napíšte si konkrétne kroky a urobte ich.

Chcete začať opatrovať? Položte si otázku, čo v prvom rade potrebujete:

1. opatrovateľský kurz
2. dohovoriť sa


Kurz trvá asi šesť týždňov, nájdite si spoločnosť na internete, ktorá robí kurzy vo vašom okolí a popri tom sa učte hovoriť nemecky. Aspoň základné veci sa potrebujete dohovoriť. Môžete to urobiť formou kurzu, alebo využiť súkromné hodiny.

Najväčšia výhoda tohto opretia je, že začnete vytvárať hybnú silu a veci sa začnú diať. Začnete sa stretávať s ľuďmi, ktorí sú naladení rovnako a môžete sa od nich učiť. Pýtajte sa na ich skúsenosti, pýtajte sa na príležitosti. Každým dňom budete mať jasnejšie a začnú sa vám otvárať nové príležitosti.

Množstvo z najznámejších hereckých kariér, či podnikateľských úspechov „za jednu noc“ sa uskutočnilo práve vďaka tomu, že niekto položil otázku:

„Premýšľali ste niekedy nad….?“

Alebo:

„Mohol by som vás presvedčiť, aby ste….?“

Alebo:

„Boli by ste ochotný pozrieť sa na…?“

Jednoducho sa do toho opreli…

Foto: zdroj: masterwilu http://www.samphotostock.cz

Marta Kluchová
Som virtuálna asistentka a opatrovateľka v domácom prostredí. Milujem moju rodina a malého synka, ktorého som dostala do daru v pokročilom veku. Niekoľko rokov som pracovala ako opatrovateľka seniorov v Nemecku a Rakúsku a preto dôverne poznám starosti aj radosti turnusových opatrovateliek. Mám rada cestovanie, knihy, písanie... Som zberateľka príbehov - hlavne opatrovateľských. Nemám rada stereotyp, zmena je pre mňa život, prijímam výzvy na vzdory strachu a som vďačná za každý nový deň. Som autorkou eBooku SOM OPATROVATEĽKA- Dva životy jednej ženy a eBooku MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY , a tiež knihy DENNÍK OPATROVATEĽKY . Baví ma inšpirovať ľudí k tomu, aby sa nebáli prekračovať vlastné hranice. Viac o mne sa dozviete tu >>
Komentáre