Neviete ako začať? Tak sa do toho oprite!

NEVIETE AKO ZAČAŤ?

Tak sa do toho oprite!

To znamená postaviť sa k príležitosti otvorene. Keď budete otvorení a budete ochotní prijať všetko, čo je s tým spojené – bez prísľubu úspechu a bez očakávaní, môžete začať bez strachu. Nič viac len začnite! Namiesto toho, aby ste uvažovali, sedeli a plánovali, napíšte si konkrétne kroky a urobte ich.

Chcete začať opatrovať? Položte si otázku, čo v prvom rade potrebujete:

1. opatrovateľský kurz
2. dohovoriť sa


Kurz trvá asi šesť týždňov, nájdite si spoločnosť na internete, ktorá robí kurzy vo vašom okolí a popri tom sa učte hovoriť nemecky. Aspoň základné veci sa potrebujete dohovoriť. Môžete to urobiť formou kurzu, alebo využiť súkromné hodiny. Ja som chodila cez Skype a bolo to fajn.

Najväčšia výhoda tohoto opretia je, že začnete vytvárať hybnú silu a veci sa začnú diať. Začnete sa stretávať s ľuďmi, ktorí sú naladení rovnako a môžete sa od nich učiť. Pýtajte sa na ich skúsenosti, pýtajte sa na príležitosti. Každým dňom budete mať jasnejšie a začnú sa vám otvárať nové príležitosti.

Množstvo z najznámejších hereckých kariér, či podnikateľských úspechov „za jednu noc“ sa uskutočnilo práve vďaka tomu, že niekto položil otázku:

„Premýšľali ste niekedy nad….?“

Alebo:

„Mohol by som vás presvedčiť, aby ste….?“

Alebo:

„Boli by ste ochotný pozrieť sa na…?“

Jednoducho sa do toho opreli…

Foto: zdroj: masterwilu http://www.samphotostock.cz

Elektronická kniha:

MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY

Návod pre začínajúce, inšpirácia pre pokročilé opatrovateľky v zahraničí.

Marta Kluchová
Som virtuálna asistentka a opatrovateľka v domácom prostredí. Milujem moju rodina a malého synka, ktorého som dostala do daru v pokročilom veku. Niekoľko rokov som pracovala ako opatrovateľka seniorov v Nemecku a Rakúsku a preto dôverne poznám starosti aj radosti turnusových opatrovateliek. Mám rada cestovanie, knihy, písanie... Som zberateľka príbehov - hlavne opatrovateľských. Nemám rada stereotyp, zmena je pre mňa život, prijímam výzvy na vzdory strachu a som vďačná za každý nový deň. Som autorkou eBooku SOM OPATROVATEĽKA- Dva životy jednej ženy a eBooku MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY , a tiež knihy DENNÍK OPATROVATEĽKY . Baví ma inšpirovať ľudí k tomu, aby sa nebáli prekračovať vlastné hranice. Viac o mne sa dozviete tu >>

Tlačená kniha:

DENNÍK OPATROVATEĽKY

Môj opatrovateľský príbeh - skutočný príbeh slovenskej opatrovateľky v Rakúsku

Komentáre