3 otázky, ktoré by ste si mali položiť, keď trávite Vianoce v práci

Nech sa všetka starosť zruší, nech zavládne pokoj v duši

Klaudia je milá 52-ročná, útla žienka, ktorá pracuje ako Opatrovateľka už 7 rokov. Tieto Vianoce budú už jej tretie v poradí, ktoré strávi v rodinke u klienta. Klientka je ležiaca a potrebuje celodennú starostlivosť, vrátane polohovania. Doma Klaudia necháva manžela samého, ten má však pozvania na Štedrú večeru k deťom a ani jeden si nerobí ťažkú hlavu z odlúčenia. Obaja vedia, že keď sa Klaudia vráti, strávia spolu krásne chvíle. Vraj ani za mlada si neboli takí blízki.

Počas turnusu Klaudia vyzdobí domácnosť a pripraví klasické slovenské jedlo na štedrovečerný stôl. Babka už síce nie je veľká jedáčka, ale o to viac vyžaduje jej pozornosť. Klaudia je žena napojená na vlastnú múdrosť, vie čo môže vyťažiť aj z tejto situácie, na vianočný čas sa teší a nekomplikuje si zbytočne svoj pobyt myšlienkami – čo by bolo, keby….

Na druhej strane Mária. Kto sa stretne s Máriou, hneď by najradšej ušiel čo najďalej. Najhoršie sú na tom tie, ktoré sa s ňou stretnú v aute, pri ceste do práce. Tam sa väčšinou utiecť nedá. Tie, ktoré sa s ňou vezú si musia najskôr vypočuť príbeh o jej nevďačnom manželovi, ktorý nakoniec aj tak ušiel a našiel si mladšiu. Deti majú už vlastné rodiny a čakajú len na peniaze a v Rakúsku má takú nervóznu klientku, že sa to s ňou nedá vydržať.

Celé Vianoce jej už idú na nervy a neznáša rakúske zvyky, lebo podľa nej sú všetci dookola chladní. Agentúra tiež kadejaká a dopravcovia len zarábajú. Vláčia ju kade tade a cesta nemá konca. A na našom Slovensku to tiež celé stojí za „ hovno“. Podľa Márie by sa mal aspoň Fico viac snažiť a ona by si potom konečne aj na Slovensku našla svoju prácu snov. Okrem toho Mária priberá aj z vody, ako ináč by mohla mať 90kíl.

Tak, to sú dva typy žien a samé vidíte, že s tým čo robia a kde sa práve nachádzajú to nemá nič spoločné.

Ktorá sa vám páči? Spokojná, alebo pani „samonasieracia“?

Všetky máme na výber. Pripravila som pre vás tri otázky, ktoré si môžete položiť počas svojho vianočného turnusu:

1. Pomôžete s tým niekomu, keď budete smútiť za svojimi najbližšími?
2. Nachádza sa niekto vo vašej blízkosti, komu by ste mohli urobiť radosť?/ Čím viac ľudí potešíte, tým lepšie pre vás/
3. Bráni vám niečo, alebo niekto, aby ste si naplno vychutnali silu vianočného okamihu?

Na čo ste práve prišli?

Želám vám pokoj v duši!

Marta Kluchová
Som virtuálna asistentka a opatrovateľka v domácom prostredí. Milujem moju rodina a malého synka, ktorého som dostala do daru v pokročilom veku. Niekoľko rokov som pracovala ako opatrovateľka seniorov v Nemecku a Rakúsku a preto dôverne poznám starosti aj radosti turnusových opatrovateliek. Mám rada cestovanie, knihy, písanie... Som zberateľka príbehov - hlavne opatrovateľských. Nemám rada stereotyp, zmena je pre mňa život, prijímam výzvy na vzdory strachu a som vďačná za každý nový deň. Som autorkou eBooku SOM OPATROVATEĽKA- Dva životy jednej ženy a eBooku MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY , a tiež knihy DENNÍK OPATROVATEĽKY . Baví ma inšpirovať ľudí k tomu, aby sa nebáli prekračovať vlastné hranice. Viac o mne sa dozviete tu >>
Komentáre