Jednoduché tajomstvo

Ako byť šťastná partnerka, manželka, milenka, opatrovateľka, maminka, dcéra?

Ako to všetko skĺbiť a cítiť sa dobre?

Vedeli ste, že naozaj si nemusíte nič dokazovať? Ani sebe, ani svojim partnerom, ani svojim deťom. Všetci máme nárok na deň blbec, všetci máme nárok sa občas poriadne naštvať, buchnúť do stola, alebo si poplakať. Každý má svoj spôsob ako ventiluje svoje emócie a keďže prichádzajú zvonku ako opatrovateľky máte naozaj nárok ventilovať. Verte mi! Stačí si uvedomiť, že nie ste stroje a nikto z nás nie je dokonalý.

Viete si predstaviť aké by to bolo, keby bol každý sám sebou? Môžete si dovoliť všetko, na čo máte náladu, máte to však o to ťažšie, že to potrebujete prispôsobiť 24 hodinovej službe. Nezabúdajte však na to, že sme v prvom rade ženy – premenlivé sme už od podstaty. Tak nám to príroda zariadila. Nezabúdajte na to a akceptujte to. V 50-tke život nekončí a môžeme ho prežiť veľmi krásne a plnohodnotne.

Dovoľte si preto cítiť, dovoľte si prejaviť sa a nesnažte sa o dokonalosť! Snaženie nám iba komplikuje život. Keď urobíme chybu je normálne priznať si ju a je to oveľa prirodzenejšie.

Lúčim sa tradične: Opatrujte najmä seba!

 

Marta Kluchová
Som virtuálna asistentka a opatrovateľka v domácom prostredí. Milujem moju rodina a malého synka, ktorého som dostala do daru v pokročilom veku. Niekoľko rokov som pracovala ako opatrovateľka seniorov v Nemecku a Rakúsku a preto dôverne poznám starosti aj radosti turnusových opatrovateliek. Mám rada cestovanie, knihy, písanie... Som zberateľka príbehov - hlavne opatrovateľských. Nemám rada stereotyp, zmena je pre mňa život, prijímam výzvy na vzdory strachu a som vďačná za každý nový deň. Som autorkou eBooku SOM OPATROVATEĽKA- Dva životy jednej ženy a eBooku MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY , a tiež knihy DENNÍK OPATROVATEĽKY . Baví ma inšpirovať ľudí k tomu, aby sa nebáli prekračovať vlastné hranice. Viac o mne sa dozviete tu >>
Komentáre