Malé adventné zamyslenie

Malé adventné zamyslenie:

Všade vládne hluk, zhon a obchody sú preplnené. Pripadám si ako Majka z Gurunu, keď niekomu odpoviem, že si tento adventný čas užívam. Ale spomínam si, že ešte pred niekoľkými rokmi som tiež nič nestíhala a všetko muselo byť tip-top.

Dnes rozmýšľam, na čo to bolo vlastne dobré. Boli síce spokojní všetci členovia rodiny, vrátane psa, ale čo z toho, keď ja som bola ako vyžmýkaná.

Len vám chcem povedať, milé gazdinky, že adventný čas môžeme stráviť presne tak, ako chceme. Môžeme si vybrať, či budeme nakupovať a upratovať, alebo počúvať koledy, vypekať medovníčky a cítiť vôňu škorice.

Ja som si už vybrala a to čaro adventného času vnímam celkom inak.

Malé upozornenie na záver: mnoho ľudí vo vašom okolí môžete s týmto prístupom aj naštvať .  AAALE! Stojí to za to! A možno to vyzerá, že tie, čo ste práve na turnuse, by ste mali byť doma.   Aké je to požehnanie stráviť tento čas v tichu a bez stresu! Užívajte si to! 

 

Marta Kluchová
Žijem dva životy. Na Slovensku som mamou, v Rakúsku opatrovateľkou. Naučila som sa cítiť sa skvelo sama so sebou, kdekoľvek na svete. A chcem, aby ste sa vo svete cítili skvelo aj vy. Milujem opatrovateľské príbehy, rada ich píšem, ale aj čítam, zbieram a zdieľam so svetom aj na webe: www.martakluchova.sk Som autorkou eBooku SOM OPATROVATEĽKA- Dva životy jednej ženy a eBooku MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY , a tiež knihy DENNÍK OPATROVATEĽKY . Baví ma inšpirovať ľudí k tomu, aby sa nebáli prekračovať vlastné hranice. Viac o mne sa dozviete tu >>

Tlačená kniha:

DENNÍK OPATROVATEĽKY

Môj opatrovateľský príbeh - skutočný príbeh slovenskej opatrovateľky v Rakúsku

Komentáre