Malé adventné zamyslenie

Malé adventné zamyslenie:

Všade vládne hluk, zhon a obchody sú preplnené. Pripadám si ako Majka z Gurunu, keď niekomu odpoviem, že si tento adventný čas užívam. Ale spomínam si, že ešte pred niekoľkými rokmi som tiež nič nestíhala a všetko muselo byť tip-top.

Dnes rozmýšľam, na čo to bolo vlastne dobré. Boli síce spokojní všetci členovia rodiny, vrátane psa, ale čo z toho, keď ja som bola ako vyžmýkaná.

Len vám chcem povedať, milé gazdinky, že adventný čas môžeme stráviť presne tak, ako chceme. Môžeme si vybrať, či budeme nakupovať a upratovať, alebo počúvať koledy, vypekať medovníčky a cítiť vôňu škorice.

Ja som si už vybrala a to čaro adventného času vnímam celkom inak.

Malé upozornenie na záver: mnoho ľudí vo vašom okolí môžete s týmto prístupom aj naštvať .  AAALE! Stojí to za to! A možno to vyzerá, že tie, čo ste práve na turnuse, by ste mali byť doma.   Aké je to požehnanie stráviť tento čas v tichu a bez stresu! Užívajte si to! 

 

Marta Kluchová
Som virtuálna asistentka a opatrovateľka v domácom prostredí. Milujem moju rodina a malého synka, ktorého som dostala do daru v pokročilom veku. Niekoľko rokov som pracovala ako opatrovateľka seniorov v Nemecku a Rakúsku a preto dôverne poznám starosti aj radosti turnusových opatrovateliek. Mám rada cestovanie, knihy, písanie... Som zberateľka príbehov - hlavne opatrovateľských. Nemám rada stereotyp, zmena je pre mňa život, prijímam výzvy na vzdory strachu a som vďačná za každý nový deň. Som autorkou eBooku SOM OPATROVATEĽKA- Dva životy jednej ženy a eBooku MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY , a tiež knihy DENNÍK OPATROVATEĽKY . Baví ma inšpirovať ľudí k tomu, aby sa nebáli prekračovať vlastné hranice. Viac o mne sa dozviete tu >>
Komentáre