Nemusíte vedieť všetko o opatrovaní

Nemusíte vedieť všetko o opatrovaní, stačí vaše veľké a úprimné srdce. Keď sa budete starať s láskou, všetko sa vám vráti. Tak fungujú zákony vesmíru. Jediné, čo nám prinesie naplnenie a dobrý pocit, je láska. Máme však radi svoju prácu, alebo ju berieme ako povinnosť? To je otázka na zamyslenie. Pokiaľ budeme len utekať na turnus, aby sme priniesli domov zaslúženú odmenu, nikomu s tým nepomôžeme. A nikomu neuškodíme viac ako sebe.

Všimnite si, ako váš turnus vyzerá. Je to naozajstný život, alebo neustále myslíte na najbližších – deti, partnerov a rodinu? Vybavujete veci na diaľku, voláte a organizujete? Keď prídete domov, nájdete si čas sami na seba, na svoje záujmy a koníčky? Alebo už žiadne nemáte?

Úplne to najhoršie a bohužiaľ najčastejšie, čo sa stáva opatrovateľkám vo svete je, že časom sa stratí radosť zo života. Tieto pocity prichádzajú postupne a niekedy si ich ani nevšimnete. Vtedy veľmi chceme začať niečo so sebou robiť, nevieme však čo. Začať od seba ale môžeme každý deň.

Nezabúdajte na seba, urobte si radosť v podobe prechádzky, dobrého a zdravého jedla… Keď sa budete o seba starať, bude to z vás každý cítiť – členovia rodinky, vaši klienti. Buďte skrátka takým človekom, vedľa akého by ste chceli sami starnúť. Určite by to nebola ufrfľaná a nervózna žena, ktorá len nadáva na všetkých okolo.

Nezabudnite, že život nie je včera, ani zajtra. Život je TU a TERAZ. Každý deň je vzácny. To, že sa viac nevráti, ho robí posvätným. A my sme sa narodili preto, aby sme rozdávali radosť! Opatrujte sa vo svete milé opatrovateľky!

Vaša Ala

Autor: Alena Dudášová, bývalá opatrovateľka.

 

E-book:

MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY

Praktický manuál pre začínajúce opatrovateľky v zahraničí

KÚPIŤ

Marta Kluchová
Som virtuálna asistentka a opatrovateľka v domácom prostredí. Milujem moju rodina a malého synka, ktorého som dostala do daru v pokročilom veku. Niekoľko rokov som pracovala ako opatrovateľka seniorov v Nemecku a Rakúsku a preto dôverne poznám starosti aj radosti turnusových opatrovateliek. Mám rada cestovanie, knihy, písanie... Som zberateľka príbehov - hlavne opatrovateľských. Nemám rada stereotyp, zmena je pre mňa život, prijímam výzvy na vzdory strachu a som vďačná za každý nový deň. Som autorkou eBooku SOM OPATROVATEĽKA- Dva životy jednej ženy a eBooku MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY , a tiež knihy DENNÍK OPATROVATEĽKY . Baví ma inšpirovať ľudí k tomu, aby sa nebáli prekračovať vlastné hranice. Viac o mne sa dozviete tu >>
Komentáre