Neviete ako začať? Nezastavujte sa a cesta sa objaví

Neviete ako začať?

Nezastavujte sa a cesta sa objaví.

“Pre každý neúspech existuje alternatívny postup. Musíte ho iba objaviť. Ak vám príde do cesty prekážka, obíďte ju.”
Mary Kay

Citát vystihujúci všetko. To, že sa opatrovateľka sklame a popáli sa stáva často. Raz je to agentúra, inokedy klienti, alebo členovia rodiny. Opatrovateľka ostane frustrovaná a nemá chuť pokračovať.

Alebo sa nevie zmieriť s tým, že nechala doma rodinu. Na koniec príde na to, že:  “Rodina bude fungovať na Slovensku aj bezo mňa.” Všetky, čo máte doma deti a manželov, alebo partnerov mi určite dáte za pravdu.

Ak vás to však ťahá opatrovať, či už je vašou motiváciou finančné ohodnotenie, alebo cestovanie a spoznávanie nového, nezastavujte sa. Cesta sa vždy ukáže. Moja skúsenosť je taká, že aj tie situácie, ktoré sa zdali na začiatku neriešiteľné sa časom vyriešili samé. Je to veľká zmena, potrebujete si zvyknúť.

foto: zdroj: www.saphotostock.cz / evgenyataman

……………………………..

E-book:

MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY

Praktický manuál pre začínajúce opatrovateľky v zahraničí

KÚPIŤ

Marta Kluchová
Žijem dva životy. Na Slovensku som mamou, v Rakúsku opatrovateľkou. Naučila som sa cítiť sa skvelo sama so sebou, kdekoľvek na svete. A chcem, aby ste sa vo svete cítili skvelo aj vy. Milujem opatrovateľské príbehy, rada ich píšem, ale aj čítam, zbieram a zdieľam so svetom aj na webe: www.martakluchova.sk Som autorkou eBooku SOM OPATROVATEĽKA- Dva životy jednej ženy a eBooku MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY , a tiež knihy DENNÍK OPATROVATEĽKY . Baví ma inšpirovať ľudí k tomu, aby sa nebáli prekračovať vlastné hranice. Viac o mne sa dozviete tu >>

Tlačená kniha:

DENNÍK OPATROVATEĽKY

Môj opatrovateľský príbeh - skutočný príbeh slovenskej opatrovateľky v Rakúsku

Komentáre