Neviete ako začať? Nezastavujte sa a cesta sa objaví

Neviete ako začať?

Nezastavujte sa a cesta sa objaví.

„Pre každý neúspech existuje alternatívny postup. Musíte ho iba objaviť. Ak vám príde do cesty prekážka, obíďte ju.“
Mary Kay

Citát vystihujúci všetko. To, že sa opatrovateľka sklame a popáli sa stáva často. Raz je to agentúra, inokedy klienti, alebo členovia rodiny. Opatrovateľka ostane frustrovaná a nemá chuť pokračovať.

Alebo sa nevie zmieriť s tým, že nechala doma rodinu. Na koniec príde na to, že: 

„Rodina bude fungovať na Slovensku aj bezo mňa.“

Všetky, čo máte doma deti a manželov, alebo partnerov mi určite dáte za pravdu.

Ak vás to však ťahá opatrovať, či už je vašou motiváciou finančné ohodnotenie, alebo cestovanie a spoznávanie nového, nezastavujte sa. Cesta sa vždy ukáže.

Moja skúsenosť je taká, že aj tie situácie, ktoré sa zdali na začiatku neriešiteľné sa časom vyriešili samé.

Je to veľká zmena, potrebujete si zvyknúť.

Marta Kluchová
Som virtuálna asistentka a opatrovateľka v domácom prostredí. Milujem moju rodina a malého synka, ktorého som dostala do daru v pokročilom veku. Niekoľko rokov som pracovala ako opatrovateľka seniorov v Nemecku a Rakúsku a preto dôverne poznám starosti aj radosti turnusových opatrovateliek. Mám rada cestovanie, knihy, písanie... Som zberateľka príbehov - hlavne opatrovateľských. Nemám rada stereotyp, zmena je pre mňa život, prijímam výzvy na vzdory strachu a som vďačná za každý nový deň. Som autorkou eBooku SOM OPATROVATEĽKA- Dva životy jednej ženy a eBooku MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY , a tiež knihy DENNÍK OPATROVATEĽKY . Baví ma inšpirovať ľudí k tomu, aby sa nebáli prekračovať vlastné hranice. Viac o mne sa dozviete tu >>
Komentáre