Neviete ako začať? Vykročte bez toho, aby ste vedeli celú trasu

Neviete ako začať?

Vykročte bez toho, aby ste vedeli celú trasu

„Spravte s dôverou prvý krok. Nie je dôležité, že nevidíte celé schodisko. Iba spravte prvý krok.“
Martin Luther King

Opretie sa do príležitosti neznamená, že musíte dopredu vedieť ako všetko dopadne. Keď riadite auto, tiež nevidíte, čo bude za najbližšou zákrutou. Keď kráčate v noci, tak isto vidíte iba pár metrov pred seba, ale dôverujete ceste, že vás dovedie do cieľa. Dôverujete životu, je ako cesta.

Život nám dáva do cesty často neočakávané príležitosti. Keď sa človek nevie vysporiadať so zmenou, ťažko sa potom začína na novom mieste. Narazíte na nových ľudí, na celkom novú mentalitu.

Keď budete očakávať zlé, môže sa stať, že si domov po turnuse odnesiete viac sklamania ako radosti z práce.

Nechajte život plynúť. Vašou jedinou úlohou ako premeniť sny na realitu, je urobiť prvý krok a mať vôľu poznávať. Pustiť sa do neznámych vôd a veriť, že prístav sa objaví.

Jednoducho začnite, potom zotrvajte v logických krokoch, ktorým veríte, a cesta vás nakoniec povedie tam, kam chcete prísť – alebo na ešte lepšie miesto.

Spomínam na chvíle, keď som myslela, že už to nezvládnem. Život mi vždy priniesol sám niečo neočakávané, keď už videla, že je čas na zmenu.

……………………………………………..

Stiahnite si E-book ZDARMA:

Ako začať opatrovať

Marta Kluchová
Som virtuálna asistentka a opatrovateľka v domácom prostredí. Milujem moju rodina a malého synka, ktorého som dostala do daru v pokročilom veku. Niekoľko rokov som pracovala ako opatrovateľka seniorov v Nemecku a Rakúsku a preto dôverne poznám starosti aj radosti turnusových opatrovateliek. Mám rada cestovanie, knihy, písanie... Som zberateľka príbehov - hlavne opatrovateľských. Nemám rada stereotyp, zmena je pre mňa život, prijímam výzvy na vzdory strachu a som vďačná za každý nový deň. Som autorkou eBooku SOM OPATROVATEĽKA- Dva životy jednej ženy a eBooku MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY , a tiež knihy DENNÍK OPATROVATEĽKY . Baví ma inšpirovať ľudí k tomu, aby sa nebáli prekračovať vlastné hranice. Viac o mne sa dozviete tu >>
Komentáre