Viete, kto je najväčším zamestnávateľom slovenských žien?

Viete, kto je najväčší zamestnávateľ slovenských žien? Rakúski dôchodcovia. Údajne až 60 000 žien pracuje v Rakúsku a okrem toho je nespočetné množstvo agentúr. Priemerný plat je 1000 eur v hrubom a štát prispieva každému starčekovi, ktorý potrebuje opatrovateľku. Keď je niektorá z opatrovateliek nespokojná, agentúry majú svoje odpovede – nebudete robiť Vy, prídu Rumunky!

To len trošku bilancie v starom roku, sama som bola z tých čísel a vyjadrení šokovaná. Čo na to hovoríte? A čo si želať do nového roku?

Ja poviem len sama za seba, lebo náš sociálny systém zmeniť bohužiaľ neviem. Ja by som si priala, aby si každá z nás vedela udržať svoju hodnotu, aby sme nepracovali v neprimeraných podmienkach a len pre agentúry, ktoré budú pre nás opatrovateľky primeraným partnerom. Aby sme si boli vo svete jedna druhej oporou, a aby sme sa snažili “ŽIŤ” aj na turnuse čo najkvalitnejší život. Je to náš čas, sú to naše nervy a naše peňaženky, strážme si ich!

V Novom roku sa opatrujme milé Opatrovateľky!!!

 

Marta Kluchová
Žijem dva životy. Na Slovensku som mamou, v Rakúsku opatrovateľkou. Naučila som sa cítiť sa skvelo sama so sebou, kdekoľvek na svete. A chcem, aby ste sa vo svete cítili skvelo aj vy. Milujem opatrovateľské príbehy, rada ich píšem, ale aj čítam, zbieram a zdieľam so svetom aj na webe: www.martakluchova.sk Som autorkou eBooku SOM OPATROVATEĽKA- Dva životy jednej ženy a eBooku MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY , a tiež knihy DENNÍK OPATROVATEĽKY . Baví ma inšpirovať ľudí k tomu, aby sa nebáli prekračovať vlastné hranice. Viac o mne sa dozviete tu >>

Tlačená kniha:

DENNÍK OPATROVATEĽKY

Môj opatrovateľský príbeh - skutočný príbeh slovenskej opatrovateľky v Rakúsku

Komentáre