Viete, kto je najväčším zamestnávateľom slovenských žien?

Viete, kto je najväčší zamestnávateľ slovenských žien? Rakúski dôchodcovia. Údajne až 60 000 žien pracuje v Rakúsku a okrem toho je nespočetné množstvo agentúr. Priemerný plat je 1000 eur v hrubom a štát prispieva každému starčekovi, ktorý potrebuje opatrovateľku. Keď je niektorá z opatrovateliek nespokojná, agentúry majú svoje odpovede – nebudete robiť Vy, prídu Rumunky!

To len trošku bilancie v starom roku, sama som bola z tých čísel a vyjadrení šokovaná. Čo na to hovoríte? A čo si želať do nového roku?

Ja poviem len sama za seba, lebo náš sociálny systém zmeniť bohužiaľ neviem. Ja by som si priala, aby si každá z nás vedela udržať svoju hodnotu, aby sme nepracovali v neprimeraných podmienkach a len pre agentúry, ktoré budú pre nás opatrovateľky primeraným partnerom. Aby sme si boli vo svete jedna druhej oporou, a aby sme sa snažili „ŽIŤ“ aj na turnuse čo najkvalitnejší život. Je to náš čas, sú to naše nervy a naše peňaženky, strážme si ich!

V Novom roku sa opatrujme milé Opatrovateľky!!!

 

Marta Kluchová
Som virtuálna asistentka a opatrovateľka v domácom prostredí. Milujem moju rodina a malého synka, ktorého som dostala do daru v pokročilom veku. Niekoľko rokov som pracovala ako opatrovateľka seniorov v Nemecku a Rakúsku a preto dôverne poznám starosti aj radosti turnusových opatrovateliek. Mám rada cestovanie, knihy, písanie... Som zberateľka príbehov - hlavne opatrovateľských. Nemám rada stereotyp, zmena je pre mňa život, prijímam výzvy na vzdory strachu a som vďačná za každý nový deň. Som autorkou eBooku SOM OPATROVATEĽKA- Dva životy jednej ženy a eBooku MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY , a tiež knihy DENNÍK OPATROVATEĽKY . Baví ma inšpirovať ľudí k tomu, aby sa nebáli prekračovať vlastné hranice. Viac o mne sa dozviete tu >>
Komentáre