Nepočúvajte príbehy v taxíku

Počúvať príbehy v taxíku a brať ich vážne je najhorší nápad na svete. Prečo? Niektoré sú naozaj ako z hororu a dokážu odradiť. Všimnite si, keď vám niekto povie príbeh, čo začnete robiť? Keď je príjemný a niekto vám povie ako fajn je v zahraničí, začnete očakávať len dobré veci a keď niekto hovorí nepríjemné veci, tak dokážu odradiť.


Niektoré ženy si chodia do zahraničia oddýchnuť, je to pravda, ale buď musia mať šťastie, alebo veľmi dobrú nemčinu a môžu si vyberať z ponúk. Najlepšie je však nič neočakávať, učiť sa jazyk a vedieť o sebe, čo viete ponúknuť. Čo vám vie urobiť radosť a naopak, čo vás ubíja.


Nemusíte byť zdravotná sestra s troj-ročnými skúsenosťami, aby ste mohli žiť plnohodnotne. Niektoré sú dobré kuchárky, šoférky, niekto má rád spoločnosť a niekto ticho.

Ako to máte vy?

Premýšľali ste o tom, čo by vás vedelo potešiť a na čom môžete začať stavať? Pokiaľ chcete aktívne žiť, chodiť na prechádzky, jazdiť, variť, tak klient na posteli, ktorý nechodí vás bude ubíjať. Pôjdete sami proti sebe a zo života sa bude stávať pomaličky peklo na zemi. Dni budú dlhé a v noci spánok prestane prichádzať.

A stačí v tomto prípade malá zmena – nájsť si klienta, ktorý vám toto vie poskytnúť. Pokiaľ si však budete myslieť, že takého nezoženiete, môže sa stať, že ho naozaj nezoženiete. Keď uveríte, že si zaslúžite pre seba to najlepšie a budete vedieť, čo chcete, tak neverím, že takého nenájdete.


Každý z nás si zaslúži predsa len to najlepšie pre seba!

Majte radi najmä seba.

Foto: www.samphotostock.cz 

Elektronoická kniha:

MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY

Praktický manuál pre začínajúce opatrovateľky v zahraničí

Kúpiť e-knihu

Marta Kluchová
Žijem dva životy. Na Slovensku som mamou, v Rakúsku opatrovateľkou. Naučila som sa cítiť sa skvelo sama so sebou, kdekoľvek na svete. A chcem, aby ste sa vo svete cítili skvelo aj vy. Milujem opatrovateľské príbehy, rada ich píšem, ale aj čítam, zbieram a zdieľam so svetom aj na webe: www.martakluchova.sk Som autorkou eBooku SOM OPATROVATEĽKA- Dva životy jednej ženy a eBooku MôJ DVOJITÝ ŽIVOT OPATROVATEĽKY , a tiež knihy DENNÍK OPATROVATEĽKY . Baví ma inšpirovať ľudí k tomu, aby sa nebáli prekračovať vlastné hranice. Viac o mne sa dozviete tu >>

Tlačená kniha:

DENNÍK OPATROVATEĽKY

Môj opatrovateľský príbeh - skutočný príbeh slovenskej opatrovateľky v Rakúsku

Komentáre